Pārlekt uz galveno saturu

TOP 5 Jūrmalas pērles kultūras un mākslas baudītājiem

 

Mākslas stacija “Dubulti”

Šī ir Eiropā vienīgā laikmetīgās mākslas telpa, kas darbojas joprojām funkcionējošā dzelzceļa stacijas ēkā. Mākslas stacija “Dubulti” ir izcils piemērs, kā apvienot transporta, kultūras un publiskās pārvaldes resursus, lai radītu unikālu un ikvienam pieejamu mākslas platformu. Dubultu stacijas ēka ir būvēta 1977. gadā un pēc arhitekta Igora Javeina ieceres rada asociācijas ar bangojošu jūru. 2015. gadā stacijā tika veikta pilna rekonstrukcija, kas arī pavēra iespēju šeit ierīkot profesionāli vadītu mākslas galeriju. Ik pēc pāris mēnešiem mākslas telpā tiek veidot jauna izstāde, līdz ar to te vērts iegriezties atkal un atkal. Ieeja bez maksas!

Aspazijas māja

Aspazijas māja Dubultos ir skaistākais Jūrmalas muzejs. Pēc dzejnieces vēlējuma, Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Šeit notiek radošie vakari, lekcijas, dzejas lasījumi. Mūzika, māksla un vēsture rada Aspazijas mājas īpašo auru, savukārt sajust aizgājušā laikmeta garu palīdz atjaunotā ekspozīcija, kas ietver ne tikai autentiskas pagājušā gadsimta pirmās puses interjera un sadzīves priekšmetus, bet arī projekcijas tehnikā radītas hologrammas un izzinošas interaktīvas spēles. Vērts apmeklēt kā latviešu dzejas cienītājiem, tā dizaina un interjera cienītājiem. Bezmaksas ieeja.

Dzintaru koncertzāle

Dzintaru koncertzāle piedāvā iespējas baudīt pasaulslavenu mūziķu koncertus visa gada garumā. Šeit notiek arī dažādu žanru mūzikas festivāli. Īpaši piesātināts koncertu piedāvājums ir vasaras sezonā, kad atvērta ir brīvdabas koncertzāle jeb Lielā zāle.

Turklāt Dzintaru koncertzāle pati par sevi ir dabas un arhitektūras pērle Baltijas jūras krastā. Dzintaru koncertzāles komplekss ietver elegantu trīsdesmito gadu neoeklektisma stila koncertzāli - Mazo zāli, un akustiski izcilu sešdesmito gadu vasaras segto koncertdārzu – Lielo zāli. Dabas un mūzikas harmonija, savienojumā ar labo arhitektu veikumu, veido neaizmirstamus iespaidus, kā māksliniekiem, tā arī skatītājiem.

Vairāk informācijas: https://www.dzintarukoncertzale.lv/

Jūrmalas koka arhitektūra

Viens no lielākajiem Jūrmalas kūrortpilsētas lepnumiem ir tās unikālā koka arhitektūra. Jūrmalas arhitektūru raksturo krāšņi kokgriezuma dekori. Dabiski sadzīvo gan klasicisma, gan historisma, gan jūgendstila un nacionālā romantisma, gan arī funkcionālisma iezīmes. Veidojot jaunu, laikmetīgu arhitektūru, tiek meklēti akcenti, kas iegūti no vēsturiskās apbūves – dekoratīvo apdares dēļu kārtojums fasādēs, saglabājot tradicionālos apjomus un mērogus.

Arhitektūras pieminekļu sarakstā iekļautas 408 ēkas, no kurām 7 ir sakrālās būves – 3 luterāņu, 2 katoļu un 2 pareizticīgo dievnami. Vairāk nekā 4000 ēku atbilst pilsētas vēsturiskajai apbūvei.

Gandrīz uz katras ielas Jūrmalā atradīsiet vismaz pāris arhitektūras pērles. Tāpēc siltākā laikā iesakām noīrēt riteņus viesnīcā Hotel Jūrmala Spa un doties velo ekskrusijā, lai gūtu labāku iespaidu par krāšņo Jūrmalas arhitektūru.

Vairāk informācijas: https://www.visitjurmala.lv/ru/planirui/dostoprimecatelnosti/arhitektura/

Vitālija Jermolajeva gleznu teātris “Inner light”

Katra mākslinieka Vitālija Jermolajeva radītā glezna slēpj sevī gaismas noslēpumu. Viņš pats šo efektu dēvē par “inner light” jeb iekšējo gaismu. Īpašā apgaismojumā viņa darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno “fluorescento” tehniku ar labākajām tradicionālās glezniecības tradīcijām. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošo tēlu daudzveidību.

Vairāk informācijas: https://yermolayev.eu/